FANDOM


150px-Tr
Trwin

TR (Terörist) Counter-Strike Onlineda bulunan bir sınıftır. Teröristler oyun içinde bulunan "kötü adamlardır" ve anti-teröristler'e karşı mücadele ederler.

SınıflarEdit

Oyun içinde yer alan Terörist sınıflar şu şekildedir:

KlasikEdit

Terror icon
Ana Madde: Anka Bağlantısı.

Önlerine geleni öldürmekle ün kazanan Anka Bağlantısı, Doğu Avrupa'da en fazla korkulan örgütlerden biridir. Sovyetler Birliği'nin yıkılışından kısa bir süre sonra kurulmuştur.

Leet icon
Ana Madde: Elit Ajan.

Dünya'yı ele geçirmeye and içmiş aşırı dinci Orta Doğulu grup.

Arctic icon
Ana Madde: Kutup İntikamcısı.

1977'de kurulan İsveçli terör örgütüdür. 1990'da Kanada Elçiliğini bombalamalarıyla ünlüdür.

Guerilla icon
Ana Madde: Gerilla Kuvvetleri.

Orta Doğu'da kurulan bu terör örgütü, acımasızlığı ile tanınır. Amerikan yaşam biçimine olan nefretleri, 1982'de Rock'n Roll müzisyenlerini taşıyan otobüsü bombalamaları ile gün yüzüne çıkmıştır.

Militia gfx
Ana Madde: Milis.

Milisler aşırı sağcı bir hareketle yola çıkmışlardır ve silahlı güçler ortaya çıkarmışlardır. Bu hükümet karşıtı grup 1993'de Texas'da yaşanan olaylardan sonra kurulmuştur.

YeniEdit

Rb
Main article: Kızıl Bere.

1970'lerde kurulan bu örgüt Avrupa'da bulunan en tehlikeli terörist gruplardan biri olmuştur. Kurbanları arasında üst düzey bir hükümet görevlisi ve 70'lerde varolan bir özel kuvvetler üyesi bulunmaktadır. Ayrıca NATO üyesi bir komutan ve bir çok önemli kişi kaçırılmış veya öldürülmüştür.

Ira
Main article: Vigilante Birliği.

Bir Avrupa ülkesinden bağımsızlık için savaşan ve hükümetleri hedef alan bir organizasyon olarak bilinir.

Eta
Main article: Ulusal Kurtuluş Seferi.

1950'lerden beri hükümete karşı bağımsızlık hareketi yürüten terörist organizasyondur. Amaçlarına para sağlamak için, rehine kaçırırlar ve banka soyarlar. 1960'lardan beri yaklaşık 600 kişi hayatını kaybetmiştir. Söylentiye göre Vigilante Birliği ile işbirliği içindedirler.

Jra
Main article: Asya Kızıl Ordu.

9 teröristin 1970'de bir uçağı kaçırıp Kuzey Kore'ye yönlendirmek istemeleriyle ortaya çıkmışlardır. Hedefleri Marxist/Leninist doktrini dünyaya yaymaktır. Bunu hedef edinerek, saldırılarına başladılar.

KarakterEdit

Shop jennifer
Main article: Jennifer.

Jennifer Rex Laboratuarındaki garip belgeleri incelemek için görevlendirilen bir gazeteciydi. Ancak, kimliği açığa çıktı ve denek olması için yakalanıp tutuldu. Teröristlerin yardımıyla buradan kaçan Jennifer, hükümeti alt etmek için onlara katıldı.

Ritsuka icon
Main article: Ritsuka.

Asya doğumlu olan Ritsuka, erken yaştan itibaren iç savaşın içinde olmuştur. Oldukça fazla savaş deneyimi olan bu bayan, daha sonra Asya Kızıl Ordusu'na katılıp uzun süre görev aldı. Oradayken, Asya Kızıl Ordu belgelerini inceleyen bir casus keşfetti ve bilgileri gizli tutmak için elinden geleni yapmaktadır.

Yuri gfx
Main article: Yuri.

90'ların ortasında Asya'da doğmuş olan Yuri, bomba ve patlayıcılar konusunda uzmandır. Yeni bombalar üzerinde çalışırken meydana gelen bir patlama sonucu öldüğü sanılır. Fakat Rex Araştırma Enstitüsünde meydana gelen patlamalarda izine rastlandı.

Jpngirl01
Main article: Erica.

Erika harabeye dönen Kayıp Şehir'den kutulan tek kişidir. Hayatını kurtaran kişinin izinden giderek Teröristlere katılmıştır. Trajediyi geride bırakıp artık tamamen işine odaklanmıştır ve teröristler arasında büyük üne ulaşmıştır.

right|link=David Black]]

Main article: David Black.

David kıdemli bir asker ve sayısız savaş deneyimi olan eski bir SAS eğitmenidir. Rex Laboratuvarı patlamasından laboratuvarın bodrum katında saklanarak kurtuldu. Ancak bodrumda gördükleri onu hayal kırıklığına uğrattı ve kaçışına yardım etmeleri karşılığında gizli SAS belgelerini vererek teröristlere katılmaya karar verdi. Öğrencisi Gerard'ın peşinde olduğunu öğrendi ve şimdi onu teröristlere katılmaya ikna edebileceğini düşünüyor.

Main article: Spade.

Gerçek adı, örgütü ve ve geçmişi hakkında bilgi bulunmadığından Spade olarak tanınır. Başa çıkması ve anlaşması zor bir kiralık katildir ama şu ana kadar hiç başarısız olmamıştır. Açığa çıktığından beri hükümet ipucu bulabilmek için memleketi olan güney bölgelerini araştırıyor. Ancak hakkında bilgi bulunamayacağı ortaya çıktı.

Main article: Blair.

İrlandalı bir avcı olup resmi olmayan bir olayda arabuluculuk yaparak ün kazanmıştır. Ancak ünü zirvedeyken iz bırakmadan ortadan kayboldu. Zombilerin Avrupa'ya gelmesinin onun kayboluşuyla bağlantılı olduğuna inananlar vardır.

Main article: Michaela.

Denizcilerce aranan bir korsandır. Aranan bir filo sahibinin tek kızı olduğu söylenir. Güzelliği ve ölümcül savaş yeteneği sebebiyle "Ölüm Meleği" olarak bilinir.

Main article: Raven.

Deniz terörizminde ve suikastçılıkta uzman biridr. Hükümetin özel bir operasyonu yürütülürken izole edildi ve onun için hiçbir kurtarma operasyonu yapılmadı. Sonuçta sadece paraya güvenen ve inanan bir korsan oldu.

Main article: Jennifer (Army).

Jennifer artık terör örgütü içerisinde ana rolü oynuyor. Artık ortakları Jennifer'ı baş düşmanları olarak kabul ediyor. Bu nedenle örgüt içindeki konumunu geliştirmek için diğerlerinden farklı olduğunu göstermek amacıyla farklı bir kıyafet giydi.

Main article: Yuri (Limited Edition).

Bu kıyafet Yuri tarafından gizli bomba araştırması için kimliğini gizlemek amacıyla giyildi.

Main article: Carlito.

Carlito Vanguard Şirketi için çalışan bir paralı askerdir. Kıdemli askerler arasında en iyisidir. Zombi salgını sonrası Vanguard Laboratuvarı'ndan kaçarken sağ gözünü kaybetmiştir.

Main article: Alice.

Alice; kızı büyürken savaş doktorluğu eğitimi alan bir Amerikan politikacının kızıdır. Ancak Alice herhangi bir tarafa bağlı değildir ve kaybeden tarafa yardım etmeyi seçer. Ayrıca savaşlardan nefret ettiği ve günün birinde savaşın yok olacağına inandığı bilinir.